42-212-00-12 - Zapisy on-line - ul. Tetmajera 2/12, Łódź 93-154

poniedziałek - piątek od 09:00 do 20:00
sobota od 09:00 do 16:00

Zachęcamy do wcześniejszego umawiania wizyt.

LECZENIE

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA – leczenie ubytków z użyciem nowoczesnych materiałów stomatologicznych. Używamy materiałów, które w sposób naturalny dopasowują się do koloru zębów pacjenta.

ENDODONCJA – dziedzina stomatologii inaczej zwana leczeniem kanałowym, która stosowana jest w przypadkach znacznego postępu choroby próchnicowej. Leczenie to polega na usunięciu tkanki żywej z kanału lub kanałów i opracowaniu ich. Nadrzędnym celem leczenia endodontycznego jest pozbycie się z wnętrza kanałów zęba bakterii, używając do tego profesjonalnych płynów płuczących.

CHIRURGIA – dziedzina stomatologii w która zajmuje się; ekstrakcjami zębów (również zębów zatrzymanych jak i niewyrzniętych(, odsłanianiem zębów zatrzymanych w łuku, plastyką połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową, leczeniem ropni oraz przetok ustno-twarzowych, resekcjami wierzchołka korzeni, zabiegami przygotowawczymi do leczenia protetycznego oraz implaantoprotetyką.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA – dziedzina stomatologiczna zajmująca się leczeniem dzieci. W naszym gabinecie zapewniamy miłą, bezstresową atmosferę leczenia naszym namłodszym pacjentom. Najmłodszym pacjentom oferujemy zabiegi z zakresu leczenia zachowawczego, fluoryzacji i lakowania.

PROFILAKTYKA – najważniejszą dewizą w szeroko pojętej profilaktyce jest zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego kładziemy duży nacisk na zabiegi zapobiegające powstawaniu chorób zębów oraz dziąseł.
W ramach zabiegów profilaktyczno-stomatologicznych proponujemy:

 1. Instruktaż w zakresie higieny jamy ustnej połączony z indywidualnym doborem szczoteczki, nici dentystycznej, szczoteczek międzyzębowych oraz pasty do zębów i płukanek wraz z dokładnym przedstawieniem metod szczotkowania zębów.
 2. Ocenę skuteczności szczotkowania zębów za pomocą specjalnych preparatów wybarwiających płytkę nazębną – szczególnie jest to polecane u dzieci.
 3. Skaling – czyli usuwanie kamienia nazębnego profesjonalnymi skalerami ultradźwiękowymi.
 4. Usuwanie wszelkich osadów przez piaskowanie powierzchni zębów.
 5. Polerowanie zębów specjalistycznymi pastami diamentowymi.
 6. Lakierowanie zębów stężonymi preparatami fluoru.
 7. Lakowanie bruzd preparatami uwalniającymi fluor.

ORTODONCJA – dziedzina zajmująca się leczeniem wad zgryzu u dzieci i dorosłych. Lecznie ortodontyczne w naszym gabinecie już wkrótce.

PERIODONTOLOGIA – dziedzina stomatologiczna zajmująca się leczeniem chorób dziąseł i przyzębia. Pierwszymi objawami chorób przyzębia może być zaczerwienienie, krwawienie a czasami nawet obrzęk dziąseł. Płytka nazębna i kamień, które mogą być nagromadzone w kieszonkach dziąsłowych, powodować mogą recesję dziąseł a długofalowo zanik kości. W takich przypadkach proponujemy Naszym pacjentom zabiegi oczyszczania powierzchni korzeni w znieczuleniu, jeśli zachodzi taka potrzeba. Ponadto oferujemy zabiegi skalingu, piaskowania, leczenia nadwrażliwości, kiretażu oraz szynowania rozchwianych zębów.

PROTETYKA – dziedzina zajmująca się odbudową i rekonstrukcją utraconych zębów. Zajmujemy się wykonywaniem uzupełnień stałych typu;

 1. Wkłady koronowo-korzeniowe metalowe lub z włókna szklanego.
 2. Korony (porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu lub metalu oraz pełnoceramiczne i kompozytowe).
 3. Mosty porcelanowe wykonywane z porcelany w połączeniu z metalem lub tlenkiem cyrkonu
 4. Licówki porcelanowe
 5. Wkłady i nakłady porcelanowe odbudowujące utraconw fragmenty korony zęba.
 6. Protezy szkieletowe z elementami precyzyjnymi
 7. Protezy osiadające częściowe lub całkowite.

WYBIELANIE – zębów żywych
Pierwszą metoda wybielania zębów żywych jest „metoda nakładkowa” polegająca na stopniowym wybielaniu zębów żywych. W gabinecie lekarz pobiera dokładny wycisk zębów na podstawie, którego technicy wykonują indywidualne, silikonowe nakładki (oddzielnie na zęby dolne i górne). Pacjent otrzymuje w gabinecie preparat wybielający następnie samodzielnie dawkuje preparat wybielający i sam decyduje jaki efekt jest dla niego satysfakcjonujący. Zaletą tej metody jest wybielanie przebiegające w sposób zrównoważony, przynoszące mniej powikłań w postaci nadwrażliwości. Kolejna zaletą jest możliwość powtórnego przeprowadzenia, za jakiś czas zabiegu wybielania korzystając z już wcześniej wykonanych nakładek silikonowych. W tej metodzie wybielania cała procedura trwa około tygodnia.

Druga metodą wybielania zębów żywych jest wybielanie z użyciem lampy wybielającej. Procedura wybielania z użyciem lampy jest przeprowadzana w gabinecie a czas jej trwania wynosi ok 1,5 godziny. Lekarz oczyszcza wszystkie powierzchnie zębów z osadów, następnie zabezpiecza dziąsła i nakłada preparat wybielający i uruchamia lampę wybielająca. Na koniec wybielania powierzchnie zębów pokrywane są specjalnym, bezbarwnym żelem na nadwrażliwość. W czasie wybielania pacjent wygodnie odpoczywa słuchając relaksującej muzyki.

Podczas zabiegów wybielania zębów żywych metodą nakładkową lub z użyciem lampy w małym stopniu wybielają się wypełnienia. Przy wypełnieniach na powierzchniach widocznych, często należy się liczyć z koniecznością wymiany wypełnień na jaśniejsze. Korony protetyczne oraz licówki nie wybielają się w ogóle!

WYBIELANIE – zębów martwych
Częstym problemem kosmetycznym pacjentów są zęby przebarwione po leczeniu kanałowym. Najbardziej nieestetycznym są sino lub szaro zabarwione pojedyncze zęby przednie. W naszym gabinecie możemy zaproponować pacjentom borykającym się z tym problemem wybielanie endogenne – czyli założenie do jamy zęba, po usunięciu istniejącego wypełnienia preparatu stopniowo wybielającego ząb. Powrót naturalnego koloru zęba tegoż następują w odstępie ok. 1 tygodnia. W zależności od stopnia przebarwienia zęba efekt jest widoczny po 2-5 zmianach preparatu wybielającego ząb. Efekty tego sposobu wybielania są bezpieczne, trwałe i skuteczne.