Centrum Stomatologii i Protetyki

Co zrobić gdy mam opryszczkę?

        Zapalenie pryszczkowe, potocznie zwane opryszczką jest chorobą wirusową, która nie leczona lub niewłaściwie leczona może przekształcić się w zakażenie bakteryjne, wydłużając czas występowania niekorzystnych objawów. Przyjmuje się, że opryszczka, która pojawia się na ustach jest przeciwskazaniem do przeprowadzenia leczenia stomatologicznego, gdyż grozi przeniesieniem i rozszerzeniem zakażenia do jamy ustnej. 

       W sytuacjach jednoczesnego występowania bólu zęba i opryszczki u pacjenta, to do lekarza stomatologa należy indywidulana ocena pierwszeństwa wyboru postepowania, przyjmując dobro pacjenta jako czynnik nadrzędny. Na uwagę zwraca jednak postepowanie przy opryszczce, bowiem może być niezbędna pomoc lekarza stomatologa w szybszym jej zlikwidowaniu poprzez zastosowanie specjalnych maści czy żeli do miejscowego stosowania. Tak więc, konsultacja i leczenie u lekarza stomatologa może w sposób skuteczny skrócić czas leczenia opryszczki oraz sprawić, że zmniejszą się dolegliwości bólowe podczas zakażenia. 

       Jeśli jako pacjent podejrzewasz u siebie opryszczkę i masz wątpliwości co zrobić, zadzwoń z tą informacją do rejestracji gabinetu, a asystentka przekaże Twoje wątpliwości lekarzowi, który skontaktuje się z Tobą i podejmie właściwą decyzję odnośnie Twojej zaplanowanej wizyty w gabinecie.

Scroll to Top
Przewiń do góry
Zadzwoń
Przyjedź